Información
Agenda de Galicia

Festa da Istoria

Información
Localidades de Galicia 16 Agosto 2018 1941 votos

VENRES 24

10:30

IX CERTAME DE PINTURA RÁPIDA

Incricións no Club Artístico de 10:30 a 11:30 h

Polas prazas e rúas do Centro Histórico

11:00

APERTURA DO MERCADO ARTESANAL

Na Alameda

10:30 a 15:00 e 18:00 a 23:00

11:00

CAMPAMENTO MEDIEVAL

 

Laboratorio de Recreación Histórica Viv´arte e Asociación Torques

Animación, teatro, recreacións históricas, oficios da época e música

Castelo dos Sarmiento (Entrada libre)

11:00 a 14:00 e 18:00 a 23:00

11:30

IV CERTAME INFANTIL E XUVENIL DE PINTURA RÁPIDA

Na Praza da Madalena

11:30

"O PEQUENO PRÍNCIPE"

Espectáculo itinerante no mercado

12:00

PASACALLES DOS GRUPOS DE MÚSICA "ALBALUNA" E "GAELOC MEDIEVAL"

Polo Castelo, Alameda e Centro Histórico

12:00 a 23:00

13:00

LOITAS CAMPESIÑAS

No campamento de mercenarios na Alameda

13:30

TEATRO DE ANIMACIÓN DE RÚA

Polo Castelo e Alameda

18:00

XOGOS PARA NENOS

18:00 a 21:00

18:00

MERCADO ARTESANAL

Actuaran ata o remate grupos de animación e de música medieval

Na Alameda e rúas do Centro Histórico

18:30

ENTREGA DE PREMIOS DO IV CERTAME INFANTIL / XUVENIL DE PINTURA RÁPIDA

Club Artístico

18:30

PASACALLES "SERES DO AVERNO"

Percorren o mercado, rúas e prazas.

19:00

ENTREGA DE PREMIOS E EXPOSICIÓN DO IX CERTAME DE PINTURA RÁPIDA

Club Artístico

19:30

ESGRIMA HISTÓRICA

Demostración, taller e combates

No auditorio do Castelo "Ruben García"

19:30

TEATRO E CIRCO DE RÚA

Espectáculo itinerante

20:00

CONCERTO DE MÚSICA MEDIEVAL

CORO DA ISTORIA E PRES DE CAMBRAI

Na Igresa de San Domingos

20:30

Concerto Albaluna Folk

Na Alameda

21:00

BANDO da ISTORIA

Polas rúas e prazas

21:30

BANDA DE GAITAS E PANDEIRETAS DA ISTORIA

Na fachada do Castelo

22:00

MUSICA NA RÚA

GAELOC MEDIEVAL

Polas rúas do centro histórico

22:00

LUME E MALABARES "EXERIM de SALTIMBANKIS"

Na Praza Maior

23:00

TEATRO "A ENDIAÑADA"

22:30 Primeiro Acto – Na Fachada do Castelo

23:00 Segundo Acto - No Auditorio do Castelo (destacarlo en negrita)

00:00

Concerto "Son da Istoia"

Abraham Cupeiro + Odaiko

Na fachada do Castelo dos Sarmiento

E ao finalizar

ESPECTACULO DE LUME, MÚSICA E PIROTECNIA

Josman

Na fachada do Castelo dos Sarmiento

SÁBADO 25

10:30

APERTURA DO MERCADO MEDIEVAL

Na alameda e nas prazas e rúas do Centro Histórico

10:30 a 23:00

10:30

APERTURA DO BANCO DA ALHÓNDIGA

11:00

GRAN DESFILE DA ISTORIA

Desde a rúa Baixada ao Consello ata o Castelo

E a continuación

LECTURA DO PREGÓN

NOMENAMENTO DE NOTABLES DA ISTORIA

11:30

CRIATURAS DO BOSQUE

Fauno, elfa, trasnos e músicos animarán coas súas danzas e malabares o mercado

11:45

CAMPAMENTO MEDIEVAL

Animación, teatro, recreacións históricas, oficios da época e música

Laboratorio de Recreación Histórica Viv´arte y Asociación Torques

Castelo dos Sarmiento

(Só vestidos de época ata as 19:00)

Peche ás 22:00

12:00

CAMPAMENTO DE MERCENARIOS

Oficios de demostración, exhibición de armamento e armaduras e moito mais

Grupo Gastrafetes

Na Alameda de 12:00 – 15:00 e de 17:00 – 21:30

12:00

SONS DO DOURO

Proxecto Fundación Museu do Douro

Na Praza Maior

12:30

BAILE MEDIEVAL

DONAS SEN CABALEIROS DA ISTORIA

e

GRUPO "LA MARIANITA" de AVILA

Praza Maior

13:00

XADREZ VIVENTE

No Auditorio do Castelo (Entrada libre)

13:30

DUELO DE CABALEIROS

Especialistas Hípica Celta no Auditorio do Castelo

13:30

SAÍDA DA COMITIVA NUPCIAL DA VODA XUDÍA

Patio do Museo Etnolóxico de Ribadavia

14:00

VODA XUDIA

Recreación cerimonial baseada nos ritos e costumes sefardíes

Na Oliviera (Só vestidos de época)

14:30

MUSICA TRADICIONAL

BANDA DE GAITAS SARTAINA - ASTORGA

Percorrerán as rúas e prazas da vila

14:30

CETRARÍA

Exhibición na Praza Maior

14:30

XANTAR MEDIEVAL

Na Madalena (reserva previa)

16:00

II CONCURSO DE VESTIMENTA MEDIEVAL

No Castelo (inscricións no punto de información ata as 15:30 horas)

16:30

MUSICA TRADICIONAL

Grupo TROULA MEDIEVAL

Praza da Madalena

17:15

O MERCENARIO MEDIEVAL

Mostraranse as roupaxes que utilizaban estes soldados

No Campamento da Alameda a cargo de Gastrafetes

17:30

BUFONESCO

Bufóns, comediantes e músicos percorrerán o mercado

Saltimbankis e Galeoc Medieval

18:00

ANIMACIÓN DE RÚA "A LEI DO MEDIEVO"

Grupo Gastrafetes

Na Praza Maior. Remate ás 18:30 no AudItorio do Castelo

18:30

CARREIRA DE PIPOTES

Saída rúa Progreso e chegada no Castelo

19:30

TABALEIROS DA ISTORIA

Grupo de percusión

Polas rúas e prazas

19:30

CONTOS DE OUTRORA

Contacontos para todas as idades na Alameda

19:30

CETRARÍA

Exhibición no Campo do Xestal

20:00

FA KE KIERE

Espectáculo de faquirismo e risas na Alameda

20:00

TORNEO MEDIEVAL

GRUPO DE ESPECIALISTAS HIPICA CELTA

No campo do Xestal

20:30

CONCERTO DE PERCUSIÓN

SON DO DOURO

AudItorio do Castelo

21:30

BAILE MEDIEVAL E MÚSICA

DONAS SEN CABALEIROS DA ISTORIA

ASOCIACIÓN MEDIEVAL "LA MARIANITA"

No Auditorio do Castelo

E ao finalizar

ESPECTACULO DE LUME E CIRCO

IGNIS TENEBRIS

22:00

PECHE DO BANCO DA ALHÓNDIGA

23:00

CONCERTO

ANDRES PENABAD E GRUPO FOLK

Praza San Martiño

OUTRA ACTIVIDADES

Venres 17 de 17:00 a 20:00

OBRADOIRO DE COTA DE MALLA

Na Madalena

Xoves 23 de 17:00 a 20:00

OBRADOIRO DE INICIACION Á ARQUEOLOXIA

No Museo Etnolóxico de Ribadavia

PENSANDO NOS NENOS

RINCON INFANTIL

NA ALAMEDA

MARTES 21, MERCORES 22 E XOVES 23

20:00 – 21:00

PEQUENOS OBRADOIROS E XOGOS PARA NENOS

Bolboretas – Na Alameda

VENRES 25

11:30

IV CERTAME INFANTIL E XUVENIL DE PINTURA RÁPIDA

Na Praza da Madalena

18:00 – 21:00

XOGOS PARA NENOS NA ALAMEDA

20:00

CONTACONTOS, MALABARES E RISAS

Na Alameda

SABADO 25

12:00 – 15:00 e 17:00 – 19:30

ACTVIDADES NO CAMPAMENTO PARA NENOS

Na Alameda con Bolboretas

19:30

CONTOS DE OUTRORA

Contacontos para todas as idades.

GRUPOS PARTICIPANTES NA ISTORIA 2018

VOLUNTARIOS DA ISTORIA

Voda Xudía

Tabaleiros da Istoria

Sons do Douro – Proxecto da Fundación Museu do Douro

Soldados

Saltimbankis de Sambi

Sala Viguesa de Esgrima Antigua

Rei Garcia e a súa Dona

Pregoeiro e convidados de honra

Parella de Xigantes de Xinzo de Limia

Parella de Xigantes de Ourense

Parella de Xigantes de Celanova

Parella de Xigantes de Allariz

Os Serándeiros

O Verdugo

Notables

Nobres

Nenos de Xadrez

Halconeros de Castilla

Grupo Troula Medieval

Grupo de baile Donas sen Cabaleiros

Gastrafetes

Galeoc Medieval

Especialistas Hipica Celta

Don Pedro e Dona Ana

Coro da Istoria

Compañía de teatro Viv´Arte

Club Xadrez Ourense

Clero

Cabalos de Carras

Cabaleiros templarios

Banda de Gaitas e Pandeiretas da Istoria

Banda de Gaitas Airiños de Arnoia

Asocación Ourensana de Esgrima Antigua

Asociación Medieval Torques

Asociación Medieval "La Marianita"

Asociación Valdapaiso

Andres Penabad

Albaluna Folk

Agrupación Medieval "La Marianita"

Adiantado Maior do Reino

Abraham Cupeiro



Otros articulos relacionados.....
esafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlenettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslswsvthtrukurvicyyi